Kendiliğinden Yapışan Yama (PROGRIP YAMA) nedir?

Kullanıcı Oyu: 5 / 5

Yıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkin
 

Kendiliğinden yapışan PROGRIP yama nedir ? Avantajları nelerdir ?

Karın duvarı fıtıklarında kullandığımız yamaları, yerinden kaymasın ve içerden gelen basınçla fıtık içine itilmesin diye tespit ediyoruz. Tespit için kullandığımız malzemeler titanyumdan veya yumuşak malzemelerden üretilen küçük vidalardır. Son dönemde kendiliğinden yapışan PROGRIP yamalar kasık fıtığı ameliyatlarında hasta ve hekimlere ciddi kolaylıklar ve avantajlar sağladı.

Vida ile yaptığımız onerımlarda yamanın sadece üst bölümlerinden tespit etme imkanı vardır. Bacağa giden büyük damar ve duyu sinirleri nedeni ile yamanın alt 2/3 kısmına tespit için vida koymak risk nedeni ile. Dolayısıyla yamanın alt kısmı serbesttir; hareketlidir ve güzelce yayılmazsa teknik kusura bağlı kolayca fıtıklaşma olabilir.

KENDİLİĞİNDEN YAPIŞAN YAMALAR RAHAT VE GÜVENLİDİR

PROGRIP yamalar özel yapıları sayesinde tüm yüzeyi ile dokulara yapışır ve vida gerektirmez. Böylece vida kullanmanın risklerinden hasta korunduğu gibi ayrıca yama tüm yüzeyi ile dokulara yapıştığı için yamanın alt tarafında bir zayıflık veya teknik kusur riski olmaz.

LAPAROSKOPİK AMELİYATTA VİDASIZ DÖNEM DAHA GÜVENLİ

Kendiliğinden Yapışan Yama (PROGRIP YAMA) nedir?

Vida ile tutturulan yamalar, ameliyat sonrası erken dönemde hasta tarafından hissedilir ve bazen hastanın aynı gün veya ertesi gün ayağa kalktığında tam dik durmasına mani olur. Bunun nedeni vidalar nedeni ile 2-3 noktadan kemik veya yumuşak dokulara tespit edilen yamanın bu noktalardan esnememesidir.

KENDİLİĞİNDEN YAPIŞAN YAMALAR AĞRISIZ VE RAHATTIR

Kendiliğinden Yapışan Progrip Yama

Kendiliğinden yağışan PROGRIP yama buna karşılık, yapıştığı altındaki dokunun hem şeklini alır hem de esnekliğine tam uyum sağlar. Böylece hasta ilk kez ayağa kalkıp dolaştığında hem tam dik durma hem de adımlama fonksiyonunda çok rahat ve konforludur: Konulan yamayı hiç hissetmez.

PROGRIP YAMA RAHATLIK VE GÜVENLİKTİR

Kendiliğinden yapışan PROGRIP yama bu özellikleri nedeni ile vidalı yamalardan daha rahat, konforlu ve güvenlidir.

Kendiliğinden Yapışan Yama (PROGRIP YAMA)

 


Kasık Fıtığı Ameliyatı