Op. Dr. Hamdi Koçer
Op. Dr. Hamdi Koçer/ Genel Cerrahi Uzmanı /

Op. Dr. Hamdi Koçer

1962 yılında İstanbul’da doğdu. Ortaokul ve liseyi Kadıköy Maarif Koleji'nde okudu. İstanbul Tıp Fakültesi'ni 1986 yılında bitirdi. İhtisasını 1986 –1991 yılları arasında yine İstanbul Tıp Fakültesin'de tamamlayıp Genel Cerrahi Uzmanı oldu.


İhtisas sonrası Haydarpaşa Numune Hastanesi Organ Nakli Merkezi'nin kuruluş süreci ve yapılan ilk nakil ameliyatlarında çalıştı. Askerlik hizmeti sonrası 1993 senesinde Kartal Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne geçti. Burada olduğu süre içerisinde, Paris Paul Brousse Hastanesi'nde, Karaciğer ve Safra Yolları Cerrahisi Kliniği'nde, ardından da bir yıl Almanya’da Nürnberg şehrinde Erlangen bölgesinde Frederich Alexander Üniversitesi Genel Cerrahi Kliniği'nde çalıştı.


Sağlık Bakanlığı'ndaki görevinden 1998 senesinde istifa etti ve o tarihten sonra İstanbul Cerrahi Hastanesi'nde çalışmaya başladı. İlk kuruluşundan itibaren 2007 senesine kadar 10 sene boyunca İstanbul Cerrahi Hastanesi'nde çalıştı. Burada başta laparoskopik cerrahi ve meme kanseri cerrahisi olmak üzere genel cerrahinin bazı özel konularında çalışma fırsatı buldu.


İstanbul Cerrahi Hastanesi'nden yine aynı bölgede hizmet veren Jinemed Fulya Hastanesi'ne geçen Dr. Hamdi Koçer bu hastanede de 2007-2011 tarihleri arasında Genel Cerrahi Uzmanı olarak görev yaptı ve bu süreç içerisinde özellikle karın duvarı fıtıklarının laparoskopik cerrahisi konusunda çalışmalarını yoğunlaştırdı.


Jinemed Hastanesi'nden sonra 4 yıl da kanser kliniği olan NEOLIFE Tıp Merkezi'nde çalışan, Dr. Hamdi Koçer, 2015 yılında kendi kliniğini açmış ve o tarihten bu yana tüm hastalarına tanı ve tedavi hizmeti veren bu klinikde çalışmalarını sürdürmektedir.


sertifikaDr. Hamdi Koçer kardeş ülke Azerbaycan’da meme kanseri konusunda çalışmalarda bulundu; Bakü’de, Kadın Sağlığı ve Meme Kanseri Merkezi'nin kuruluşunda rol aldı. 2011-2014 tarihleri arasında 4 yıl boyunca düzenli olarak her ay 2 kez Bakü’de meme kanseri hastalarını görüp ameliyatlarını gerçekleştirdi.


Özellikle iki konuda yoğunlaşan Dr. Hamdi Koçer’in hastalarının çoğu meme kanseri veya karın duvarı fıtığı olan hastalardır. Her gün hastalarını İSTANBUL Şişli'deki kendi özel muayenehaneside gören Dr. Hamdi Koçer, ameliyatlarını anlaşmalı olduğu VKV Amerikan Hatsanesi ve İstanbul Cerrahi Hastanesi'nde yapmaktadır.


Dr. Hamdi Koçer evli ve bir kız çocuğu babasıdır.

fad

FITIK AMELİYATI DÜNYASI
F.A.D.

Karın duvarı fıtıklarının tek çözümü cerrahidir: Fıtığın olduğu yerin yama ile kapatılmasıdır.
Özellikle nüks etmiş fıtıklar, bazı dev fıtıklar, kesi yeri fıtıkları, kadınların kasık fıtıkları ve yanlış onarılmış göbek fıtıkları
ciddi sorunlara yol açıp hem hastaya hem sağlık bütçesine büyük yük olurlar.

Fıtık cerrahisinin temel prensiplerine uyulması, nüksleri ve diğer komplikasyonları en aza indirir.
Ben Dr Hamdi Koçer olarak, karın duvarı fıtıklarında her zaman aşağıdaki prensipleri uygularım.
Bu prensipler bütününe de FITIK AMELİYATI DÜNYASI ismini veryorum.
Fıtık Ameliyatı Dünyası (F.A.D.) adı veya logosu gördüğünüzde aşağıdaki standartlardan emin olabilirsiniz.

1.
Fıtık ameliyatınız Op. Dr. Hamdi Koçer tarafından yapılır.

2.
Ameliyatlarımız her zaman yüksek standarlara sahip, güvenilir hastanelerde gerçekleştirilir.

3.
Ameliyata girmeden önce -özellikle büyük kesi yeri fıtıklarında- bilgisayarlı tomografi ile defekt boyutları ve sayısı kontrol edilir.

4.
Karın duvarı fıtıkları -büyüklüğüne bakılmaksızın- her zaman yama ile onarılır. Her zaman ABD veya Batı Avrupa menşeli yamalar kullanılır.

5.
Kullanılacak yama, ameliyat öncesi temin edilir ve gerektiğinde bir küçük ve bir büyük boy da seçenek olarak ameliyathanede hazır tutulur.

6.
Yama, fıtık deliğini örterken maksimum sağlamlık için mümkün olan en arka tabakaya konur.

7.
Yama, fıtık deliği kenarlarından -ideal olarak- 5 er santim taşacak şekilde yerleştirilir.

8.
Hiç bir zaman yeniden steril edilmiş (resteril) yama veya vida kullanılmaz.

9.
Her hastaya mutlaka ameliyat raporu verilir:
Ameliyatta kullanılan yamanın marka ve modeli, büyüklüğü, konulduğu katman ve tespit şekli rapora yazılır;
mümkünse bu malzemelerin etiketleri rapora yapıştırılır.