• 0212 296 3396
  • 0541 411 90 00
  • Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Fıtık Ameliyatında Yeni Teknolojiler

Fıtık ameliyatında yeni teknolojilerFıtık tedavisinde kullandığımız yamaların ürertim teknolojisinde baş döndürücü gelişmeler oluyor. Hedef direk insan veya hayvan dokusundan üretilen ve hiçbir doku reaksiyonu yapmayan biyolojik yamalar. Hali hazırda yapılmış ve kullanılmakta olan bu yamaların maalesef maliyetleri çok yüksek. Bir kaç sene içinde mevcut kullandığımız yamaların fiyatına ineceği ve her fıtık olgusunda kullanılacağını umut ediyorum.
Biyolojik yamalar dışında, çok büyük karın duvarı yırtıklarında nitelikli yama yani kompozit yamalar (dual mesh) birkaç senedir kullanılıyor. Bu yamalar, daha önce onarma şansımız olmayan, dev karın fıtıklarında biz hekimlere büyük kolaylık ve güvenlik sağlamıştır.

Laparoskopinin kullanımının yaygınlaşması, fıtık ameliyatlarında kullanılmaya başlanması, fıtık cerrahisinin yama08başka bir dönüm noktası olmuştur. Laparoskopi sayesinde, minimum doku hasarı ile çok büyük ameliyatları gerçekleştirip hastayı yatırmadan veya ertesi gün taburcu etme şansı vardır.

Fıtık ameliyatında yeni teknolojilerLaparoskopi de kullanılan eriyen vidalar, açık ameliyatlarda kullandığımız, kendiliğinden yapışan ProGrip dikişsiz yamalar, son yılların gelişmeleridir ve merkezimizde sürekli kullanılmaktadır.

Fıtık cerrahisi konusundaki tüm gelişme ve yenilikleri, dünya ile birlikte aynı zamanda burada duyurmayı ve kliniğimizde hizmete sunmayı, modern tıp uygulamasının bir şartı olarak görüyoruz.

 

 

 


Fıtık Ameliyatında Yeni Teknolojiler